Ефективний розвиток страхової компанії значною мірою визначається забезпеченням її діяльності достатнім обсягом фінансових ресурсів, досягненням оптимальної структури капіталу та активів. Одним із найбільш суттєвих фінансових ресурсів, яким володіє страхова компанія, є її власний капітал. В той же час з огляду на специфіку страхової діяльності важливим джерелом фінансових ресурсів страхових компаній є страхові резерви, які формуються із отриманих страхових премій. Оптимальне поєднання власного капіталу та страхових резервів для фінансування діяльності страхової компанії є запорукою її ефективного розвитку.
Даючи рекламу страхової компанії необхідно знати її фінансовий стан.
Судячи з програми СК добровільного медичного страхування (ПДМС) в яких випадках відшкодовується страхова сума (ліміт на рік 25 000 тис.грн)?
Якщо річний страховий платіж за одну застраховану особу складає: 900 грн, та відшкодовується страховиком в межах страхових сум за одним (окремим) випадком госпіталізації згідно програми даної СК. А за інші медичні послуги потрібно самому доплачувати? Адже страхові суми не покриють повного лікування, хіба що один день лікування в медзакладі?
Наприклад судячи з програми страхове відшкодування за надання Застрахованій особі окремих (яких) послуг за одним (окремим) страховиим випадком, наприклад лікування в денному стаціонарі - 600 грн., амбулаторно-поліклінічне лікування на рік - 600 грн., а страхувальником сплачено страховику за рік 900 грн? Ну хай назчать якісь діагостичні дослідження ще на 300 грн, но це буде тільки за погодженням зі Страховою компанією. Уявляєте, а якщо не погодять?
Існує перелік захворювань, при яких страхове відшкодування здійснюється в межах 30% річної страхової суми за одним (окремим) страховим випадком при екстренній госпіталізації: 900 грн х 30% =270 грн.
Також в програмі даної СК є перелік страхових випадків, при яких страхове відшкодування здійснюється в межах 50% річної страхової суми при екстренній госпіталізації: 900 грн х 50% =450 грн. І все це при погодженні зі Страховиком! А в яких випадках не погоджується? Виникає більше запитань, чим відповідей.