Перейти к содержимому


Фотография

Чи задоволене населення медичним обслуговуванням ЦРЛ


 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 35

#11 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 02:03

Головний принцип. Тепер держава буде видавати лікарням гроші не на потенційних пацієнтів (яким, можливо, й не знадобиться лікування), а просто оплачувати надані лікарнею медичні послуги. Державою буде визначено вартість медичних послуг за офіційно прийнятим в державі переліком хвороб (в медичній термінології – нозологій) та вартість ліків, необхідних аби ці послуги надавати.

Тепер розподіл бюджету буде відбуватись на національному рівні і здійснюватись новим органом – Національною службою здоров’я. Первинна допомога буде фінансуватись за єдиним для всієї країни тарифом – певна сума на пацієнта. Втім щоб забезпечити ефективне мікробюджетування в середині самого закладу – лікарні залишать у власності місцевих рад. Отже рішення будуть приймати не в кабінеті міністрів, а ближче до місця подій.

Основне фінансування (на пацієнта) лікарні будуть отримувати помісячно. А частину коштів, яку реформатори МОЗ називають “глобальним бюджетом”, адже вона не розписана на конкретні статті витрат і дає змогу управлінцям витрачати їхна власний розсуд, держава буде надавати авансом. Держава повинна буде визначити частку цього авансування. Наприклад, у Молдові на початку аналогічної реформи така частка становила 70%. Решту держава повертатиме лікарням за фактом підтвердження витрат.

Втім, з прогресом реформи держава отримає змогу авансувати все менше за рахунок співоплати медичних послуг самими пацієнтами. Співоплата – це доплата пацієнтами за послуги, що не входять до базового безкоштовного пакету або входять не повністю.

Співоплата послуг пацієнтами буде офіційною, в касу лікарні. Тобто ми з вами матимемо змогу офіційно оплатити всі послуги і ліки, що не входитимуть або входитимуть лише частково до гарантованого пакету кожного пацієнта.

 

А що таке гарантований пакет і що до нього входить ?

Гарантований пакет – це ваша безкоштовна медична страховка від держави. Тобто всі ми матимемо перелік медичних послуг, які держава готова нам надати безкоштовно. Все, що в цей перелік не входитиме, ми змушені будемо оплачувати. Офіційно і в касу медичного закладу. Ці кошти заклад зможе використовувати на свій розсуд. Наприклад, вкладати у розвиток лікарні.

 

До пакету входитиме первинна допомога (тобто те, з чим ви ходите до вашого дільничного лікаря – простуди, отруєння, проблеми з кров’яним тиском та різні нездужання) та екстрена медична допомога (у випадку критичних станів, поранень та нещасних випадків), основні види амбулаторних послуг за направленням первинного лікаря, основні види стаціонарної допомоги за направленням лікаря, основні лікарські засоби внесені до переліку, кошти за які лікарні буде відшкодовано державою.


 • 0

#12 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 02:10

По-перше, сам принцип співоплати медичних послуг самими пацієнтами дещо суперечить Конституції України. Згідно 49-ї статті Конституції, “У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.”

Поки не дуже зрозуміло, як саме будуть встановлювати ціни на медичні послуги: чи будуть вони ринковими, або меншими від ринкових. На думку директора Revival Institute for Future Вадима Арістова, ціни на послуги будуть результатом консенсусу між лобістами від головних лікарів та реформаторами МОЗ. 

http://chp.com.ua/al...ho-vidbuvaetsya


 • 0

#13 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 02:21

Не секрет, що «безкоштовна» медицина, яка діє сьогодні в Україні, вже давно такою не є. Тепер у рамках реформи сформують пакет медичних послуг, які надаватимуть лікарі безкоштовно. Їх оплачуватиме державне страхування. Кожна послуга матиме свій код і тариф. Лікарня отримуватиме за надання тієї чи іншої послуги певну суму грошей. Пані Уляна стверджує, що на первинній ланці надання послуг та екстрена медична допомога стовідсотково буде оплачуватися державою. На вторинному й третинному рівнях з’явиться таке поняття, як співоплата, що означає доплату пацієнта за медичні послуги, які не входять до гарантованого державою пакету медичних послуг. Співоплата також може покриватися приватною страховкою, будуть і соціальні програми для людей, які не мають змоги самостійно оплатити послугу.

— Сьогодні є багато нарікань, мовляв, має бути безкоштовна медицина, — каже Уляна Супрун. — Але ні, це має бути безоплатна медична допомога. І це різні речі. Нині всі за все платять. А реформа передбачає, що будуть послуги, які стовідсотково вам надаватимуть безкоштовно. За ті речі, які нібито є безплатними, бо держава вже заплатила за них, беруть у лікарнях гроші. А буде так, що Національна служба здоров’я оплачуватиме ці послуги за вас безпосередньо в лікарню, офіційно. Інші послуги за визначеним тарифом заплатить частково держава, частково — ви.

Пані Уляна неодноразово наголосила, що українці платять чималі податки, тому вони не повинні знову йти до лікаря і платити за всі послуги. Це також стосується лікарських препаратів.

 

 Тепер ми вимагаємо від лікарень, щоб вони показували пацієнтам, які в них є безкоштовні ліки. Адже громадяни вже заплатили за них своїми податками. Цьогоріч ми витратимо 5,9 мільярда гривень на закупівлю ліків. Потрібно простежити, щоб у лікарнях не брали за них кошти.

http://vilne.org.ua/...na-porozi-zmin/


 • 0

#14 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 02:28

Перевірте наявність ліків, закуплених за бюджетні кошти, у своїй лікарні

http://eliky.in.ua/


 • 0

#15 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 03:28

В МОЗ пояснили, які медичні послуги стануть для українців безкоштовними

http://dobryjlikar.c...anut-ukrayinciv

 

У Міністерстві охорони здоров'я представили проект зі списку безкоштовних медичних послуг, якими зможе скористатися кожен українець. Інші послуги стануть платні.

До гарантованого переліку послуг потрапили 20 різних аналізів. Крім загальних аналізів крові, сечі й калу, можна дізнатися рівень холестерину, кальцію і глюкози в організмі. Також можна безкоштовно зробити ЕКГ і флюорографію, пише "Сегодня".

Кожен українець зможе укласти контракт з будь-яким вподобаним йому терапевтом або педіатром, незалежно від місця проживання. Лікар, кількість договорів якого обмежена 2000, отримуватиме 288 грн у рік на пацієнта.

За розрахунками МОЗ, ця сума повинна покрити 20 позицій пакету гарантованих послуг. Серед них — надання медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані і звичайний медогляд.

Крім того, терапевти та сімейні лікарі тепер моніторять стан пацієнтів, які хворіють на гепатит, туберкульоз, ВІЛ. Вони розказуватимуть своїм пацієнтам про національні скринінгові програми. Серед останніх у списку МОЗ виявилися тести на цукровий діабет, рак шийки матки та молочної залози, гіпертонію та інші серцево-судинні захворювання.

 Додамо також, що тепер "первинка" повинна вести вагітності без ускладнень і пацієнтів з психічними розладами.  Незважаючи на той факт, що поданим документам ще належить пройти громадські слухання і аналіз незалежних експертів, в міністерстві нам зізналися, що списки остаточно хочуть затвердити вже до червня.

https://galfinance.i...dichnix-poslug/


 • 0

#16 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 04:40

Замміністра охорони здоров’я про 30 тис. грн зарплати лікарю та безкоштовні медичні послуги

 

Як працюватиме нова система після того, як я побував у свого лікаря, і він призначив мені якесь лікування. Куди йти, що робити і за що платити?

– Змінити все і одразу не вдасться, ви навіть не уявляєте, наскільки це складно. В 2017 році усе, крім первинної ланки, працюватиме так, як зараз. Там нові принципи почнуть діяти лише у 2018 році.
Ви зустрілися з лікарем, який призначає вам консультацію спеціаліста та більш складне обстеження. Він надає вам відповідне направлення, і стане зрозуміло, чи входить це обстеження в гарантований безкоштовний пакет медичної допомоги чи вже доведеться щось доплачувати. Більше деталей наразі просто немає, але зараз безкоштовна медична допомога, а особливо обстеження, лише задекларована, а на практиці не працює. З 2018 року всі бажаючи матимуть чіткий перелік повністю безкоштовних послуг та консультацій, перелік послуг за системою співоплати та варіант повної оплати складних послуг.
Головне, що я хочу зафіксувати: в будь-якому варіанті реформування якихось додаткових оплат нікуди не буде потрібно. Ми платимо податки, і система має за їх рахунок покривати певний перелік послуг. Наразі склалася ситуація, коли всі українці платять на охорону здоров’я однакову суму, але один використовує десяту її частину, а інший в десять разів більше, ніж заплатив. Саме тому всі матимуть однаковий перелік безкоштовних послуг за фіксованою ціною, далі – коефіцієнти, про які я згадував вище. В разі виникнення необхідності кожен доплачуватиме стільки, скільки треба в приватній чи державній лікарні.

https://politeka.net...skikh-uslugakh/


 • 0

#17 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 04:45

Реальні зміни – в 2018 році

– Хто вирішуватиме питання надання грошей лікарням за послуги? Чи не стане це знов приводом для корупції, коли керівникам лікарень доведеться носити конверти чи валізи «подяки»?

– Автономізація як раз і дозволить усунути людський фактор. Пролікувала лікарня апендицит? Будь ласка, отримай автоматичну сплату за надану послугу через електронну систему. Тут є дві новини – добра та погана.

Погана новина полягає в тому, що це – великий обсяг робіт і чималі гроші. Добра новина полягає в тому, що ми можемо створити цю систему з нуля одразу з електронним обігом грошей та документів.
Надали послугу чи зробили операцію? Внесіть інформацію, система автоматично нарахує це лікарні і перерахує кошти з рахунку Національного медичного страховика. Все, ніякого чиновника, ніякого людського фактору, на дворі XXI століття.

https://politeka.net...skikh-uslugakh/


 • 0

#18 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 09:17

Вирішення конфліктів з лікарями

Перевіряти, чи робота лікаря відповідає вимогам Порядку надання первинної медичної допомоги, будуть територіальні органи Національної служби здоров’я (НСЗ).

До її створення ці функції виконуватимуть працівники обласних департаментів охорони здоров’я, в чиї обов’язки це входитиме і які матимуть відповідну кваліфікацію та ресурси.

Територіальний орган відповідатиме за виконання угод між лікарем і пацієнтом у межах відповідної території.

Пацієнти зможуть надавати скарги в територіальне управління НСЗ, для чого запровадять спеціальні зручні канали (гарячі лінії тощо).

Використання електронної системи обліку медичної інформації зробить процес перевірки діяльності сімейних лікарів значно швидшим і ефективнішим.

Працівники НСЗ бачитимуть у режимі реального часу випадки підозрілих відхилень від середнього в показниках роботи сімейних лікарів (наприклад, вищу від середнього по країні частоту призначення антибіотиків або нижчу від середнього по країні частоту здійснення певних лабораторних аналізів).

Це дозволить спрямовувати перевірки в найбільш проблемні місця і оперативно вирішувати питання.


 • 0

#19 Сталкер

Сталкер

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 528 сообщений

Отправлено 29 Апрель 2017 - 10:29

Проект
(неофіційний текст)
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів

Цей Закон визначає гарантії держави щодо фінансування надання застрахованим особам необхідних медичних послуг та лікарських засобів за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування.http://search.ligaza...nk1/NT3182.html


 • 0

#20 Смотрящий

Смотрящий

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 2 797 сообщений
 • ГородБезпятное

Отправлено 03 Май 2017 - 09:28

Проект
(неофіційний текст)
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів

Цей Закон визначає гарантії держави щодо фінансування надання застрахованим особам необхідних медичних послуг та лікарських засобів за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування.http://search.ligaza...nk1/NT3182.html

 

Не морочьте себе голову - заключайте медицинскую страховку с хорошей компанией и будете всё получать по высшему уровню. Не нужно изобретать очередной велосипед(((


 • 0
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных