Васильков, dfcbkmrjd

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

145 страниц V « < 123 124 125 126 127 > »   
Ответить в эту темуОткрыть новую тему
> На ряд активістів Організації відкрили кримінальну справу за статтею “тероризм”
Джек Горобець
сообщение 31.3.2012, 10:12
Сообщение #1241

Местный

Цитата(Микола Олійник @ 30.3.2012, 22:52) *

Джек, а чи не краще було-б, одному з двох твоїх, янголів-охоронців, "зарядити у пику", цьому дебільному політруку, який маскується під "героя афганської війни".

Ото було-б: "Не словом, но делом!"

І ти після цього був-би реальнім Джеком Горобцем, і "воно" Гаврилюк, зрозуміло-б, де саме його місце у суспільстві.

ag.gif

Дурашка, ты наверно радовался, думая что пишешь что то умное и прикольное?

--------------------
"В мире - волчьи законы, а у меня зубки покрепче"...
Пользователь в офлайнеКарточка пользователяОтправить личное сообщение
Вернуться в начало страницы
+Ответить с цитированием данного сообщения
Виктор Панджакидзе
сообщение 3.4.2012, 9:59
Сообщение #1242

Политик

СУД НАД ТАК ЗВАНИМИ “ВАСИЛЬКІВСЬКИМИ “ТЕРОРИСТАМИ” 2 КВІТНЯ: ГОЛОВНИЙ СВІДОК ОБВИНУВАЧЕННЯ ДЕКІЛЬКА РАЗІВ ЗМІНЮВАВ ПОКАЗИ

Вчора, 2 квітня відбулося чергове засідання у справі так званих “васильківських “терористів”. Продовжився допит свідка обвинувачення Олександра Крікунова та був допитаний свідок Юрій Бойко.
Під час допиту головного свідка обвинувачення Олександра Крікунова він весь час путався у своїх показах. Зокрема він відмовився від своїх попередніх свідчень проти Ігора Мосійчука, а в показах проти Сергія Бевза та Володимира Шпари був не послідовний. Його покази відрізнялися від тих, що він давав під час слідства, а в суді мінялися кожні 5 хвилин. Слід зазначити, що останні 8 місяців Олександр Крікунов знаходився під охороною спецпідрозділу СБУ Альфа, а на суд його привели готового мало не до війни.
Свідок Юрій Бойко ще минулого року відмовився від перших показів, так як вони були вибиті із нього силою. Відповідне звернення про тиск на свідка він подавав у Генеральну Прокуратуру. Юрій Бойко розповів на суді і про те, що перші свідчення були вибиті і про те, що ні про які протизаконні дії Володимира Шпари, Сергія Бевза та Ігора Мосійчука йому невідомо.
Суд закінчився як і минулого разу о 23-ій годині вечора.
Це судове засідання вкотре показало, що всі докази звинувачення є сфальсифікованими, а їхні свідки - залякані.

Сообщение отредактировал Виктор Панджакидзе - 3.4.2012, 10:00

--------------------
......
Der Ketzer
сообщение 3.4.2012, 10:24
Сообщение #1243

Почётный Васильковчанин

Цитата(Виктор Панджакидзе @ 3.4.2012, 10:59) *

Це судове засідання вкотре показало, що всі докази звинувачення є сфальсифікованими, а їхні свідки - залякані.

А грахвиня найпрофесійнійший журналіст у всьому світі))) bj.gif bj.gif

--------------------
Изображение
Махно_Нестор
сообщение 3.4.2012, 19:27
Сообщение #1244

Горожанин

Из: Васюки

Самое интересное будет когда активистов патритов выпустят..За подставу прийдется отвечать=)

--------------------
Анархия мать порядка
У Расеи одна беда..Расеяне=)
Виктор Панджакидзе
сообщение 3.4.2012, 20:06
Сообщение #1245

Политик

Цитата(Der Ketzer @ 3.4.2012, 11:24) *

А грахвиня найпрофесійнійший журналіст у всьому світі))) bj.gif bj.gif

Суд над «васильківськими «терористами» 2.04.2012: Свідок розповів, як в СБУ його примусили оббрехати підсудних

2 квітня, у Києво-Святошинському районному суді продовжився розгляд кримінальної справи так званих «васильківських «терористів» – Ігоря Мосійчука, Сергія Бевза і Володимира Шпари.

Ніколи ще суд над ними не починався так пізно – був призначений на 16:00, почався о 17:05 і тривав до 21:40.

Були допитані головний свідок звинувачення Олександр Крикунов (на якого, вочевидь, тисне слідство завдяки вилученому у Крикунова пістолету, по якому порушено окрему кримінальну справу) і Юрій Бойко, який із свідка обвинувачення став свідком захисту, відмовившись від даних під тиском неправдивих показів. Він у подробицях розповів, як працівники СБУ примусили його обмовити підсудних.

Минуле засідання закінчилося 26 березня об 23:00 на середині допита свідка Олександра Крикунова.

Це засідання почалося з того, що суддя Юрій Бурбела оголосив, що свідок Крикунов і свідок, який зазначений в обвинувальному висновку як «Дорошенко» (Юрій Бойко) прибули.

ПРОДОВЖЕННЯ ДОПИТУ СВІДКА ОЛЕКСАНДРА КРИКУНОВА.

Підсудний Ігор МОСІЙЧУК: Чи відомо вам, хто обслуговував мій комп’ютер, записував для мене диски і флеш-карти?
КРИКУНОВ: Сергій Нередько. (Судді) Це депутат міськради і близький приятель підсудного. Він і мій комп’ютер обслуговував іноді.

МОСІЙЧУК: Коли саме я говорив вам, що Леніна треба підривати вночі?
- Точно не пам’ятаю, наприкінці липня.
- Чому ви говорите неправду, адже всім відомо, що тоді я був у Криму, а ви в Ізраїлі?
- Мені на сьогодні складно пригадати. У матеріалах справи знаходяться мої покази, де зазначено, що тричі відбувалася розмова, при якій ви були присутні.

СУДДЯ: Посилатись на показання, які є в матеріалах справи, можливо тільки за умови, що ми їх дослідили. Якщо ми не оголошували у вашій присутності ці матеріали – значить, ми їх ще не досліджували.

МОСІЙЧУК: Особисто я говорив з вами про це?
КРИКУНОВ: Особисто ви ніде наодинці зі мною про це не говорили.
- Чи відомо вам про характер моїх стосунків зі свідком обвинувачення Шестаковим?
- Негативні, кілька разів були бійки.
- Розкажіть про незаконне будівництво, ведене Шестаковим, яке я припиняв разом з вами. Чи може він через це хотіти мого усунення, аж до ув’язнення?
- Не пам’ятаю.
- А незаконно збудований будинок?
- Це було. Дійсно, людина побудувала будинок, не маючи дозвільної документації.

- А які я мав стосунки з Боровиком Анатолієм? Чи мав він мотиви мене обмовляти і бажати мого ув’язнення?
- Достатньо негативні.

Олександр Крикунов. Фото з персонального сайту Миколи Мельниченка

- Чи відомий вам колишній майор держохорони Микола Мельниченко?
- Кілька разів бачив, фігура достатньо одіозна.
- Чи погрожував він мені і вам у селі Саливонки підкинути кокаїн, героїн, зброю тощо?
- Мені особисто погрожував, вам – не пам’ятаю. Людина психічно неадекватна. Коли я його вперше побачив, зрозумів усе про його плівки. Він казав мені: «Ти голова виборчої комісії, тебе посадять, ти кокаїніст…»
- Як саме він вам і мені погрожував?
- Мені особисто казав: «Я тобі зроблю, що в тебе знайдуть кокаїн і героїн». Що він казав Мосійчуку, не пам’ятаю.
- Які у мене і у вас склалися стосунки із першим заступником Васильківського міжрайонного прокурора Савчуком?
- Негативні.
- Чи правда, що за моїм поданням було скасоване надання квартир трьом працівникам прокуратури, в т.ч. Савчуку, і зараз тривають суди?
- Було.
- Чи відомо вам, що я звертався до ГПУ, СБУ тощо з приводу протиправних дій Савчука, який задля збільшення показників в один день порушив і закрив кримінальну справу проти академіка Маслова, вже на той момент мертвого?
- Правда, я сам цей запит робив.
- Правда, що за моїм запитом було повернуто у комунальну власність приміщення, зайняте прокуратурою?
- Правда.
- Чи правда, що Савчук погрожував мене посадити, а вас убити?
- Він погрожував і Вам, і мені, і меру. Я писав на обласну прокуратуру, воно спустилося у районну, там відповіли, що немає складу злочину.

- Чи правда, що громадяни Пак, директор споживспілки, Задорожний, колишній голова ДПА, Любов Соцька, голова місцевої «Свободи», Бабариг, Романенко, Списаренко Лідія, власниця нічного клубу «Катарсіс», через мою депутатську і журналістську діяльність мали зі мною негативні стосунки і хотіли мого усунення, в т.ч. шляхом ув’язнення?
- Я з ними ні з ким не спілкувався знаю про це з ваших слів, і знаю, що ви про них писали.

- Що вам відомо про мою співпрацю з працівниками СБУ в якості голови комісії з питань законності і правопорядку?
- Нормальна була співпраця. Разом автомати вилучали. (Маються на увазі гральні автомати – О.Б.)
- Чи правда, що за місяць до мого арешту вони зверталися до мене по допомогу у боротьбі з гральним бізнесом?
- Так.
- Чи правда, що після мого арешту ці заклади були знову відкриті?
- Я не відвідую такі заклади, то не знаю.

- Чи відомо вам щось про моє членство у партіях чи ГО?
- Кажуть, що ви в усіх партіях побували, особисто у вас жодного партійного квитка не бачив, і заяв, що ви належите до якоїсь партії, не чув.
- Вам як голові ТВК кандидати у депутати здавали свої біографії. Що зазначено в моїй, Шпари і Бевза біографіях щодо членства в ГО «Патріот України»?
- Не пам’ятаю, там було 600 біографій.
- Куди необхідно звернутися, щоб отримати офіційну відповідь на моє попереднє питання?
- В архівах мають бути ці біографії, якщо ще не знищені, бо термін зберігання рік.
- Чи бачили ви, щоб я займався якимсь рухомим спортом?
- Ні.
- Вам відомо, що протягом останнього року я двічі ламав ногу і ходив з ціпком?
- Так.

- Ви сповідували ліберальну, а я націоналістичну ідеологію. Чи виникали між нами конфлікти, чи заважали нашій співпраці ідеологічні розбіжності?
- Конфліктів не було. Суперечки – так, але не конфлікти.
- Я писав про безчинства циган і вірмен у Василькові. Це було пов’язано з національним питанням чи протиправними діями?
- Протиправними діями. Газети неважко підняти…
- Чи бачили ви, щоб я цікавився радіотехнікою чи електротехнікою, бачили у мене якісь схеми?
- Ні.
- Коли я показував вам свій револьвер «Флобер», казав, що це не є зброєю, що встановлено експертизою?
- Ні. Я навіть у руках його не тримав, просто знав, що він був.
- Чи бачили ви у мене іншу зброю?
- Ні.

- Чи можете ви припустити, що СВП і листівки були підкинуті, щоб спровокувати терористичні.скандали, і що це могли зробити особи з числа моїх опонентів?
- Як я можу таке припускати? Якби до мене хтось підійшов і щось таке сказав… Я б ніколи не задумався комусь щось підкинути. Я не можу відповісти на питання, хто міг, а хто не міг щось підкидати вам. Щоб хтось конкретно підкидав або казав мені про це – такого я не бачив.

- Під час вилучення СВП і листівок, що зафіксовано на відеокамеру, ви найголосніше кричали, що це провокація. Що змінилося з того часу?
- Я не пам’ятаю. Я сказав, що я взагалі мовчав.
- Так на відеозаписі ж видно.
СУДДЯ: Ми ще його не дивилися.
КРИКУНОВ: Я не знаю, чесно кажучи.

МОСІЙЧУК: Ви зі мною співпрацювали дуже тісно. За 2 чи 3 дні до цих подій ми відпочивали у нічному клубі «Амстердам» у нашої знайомої Наталії Маркової. Чи були тоді розмови про теракт чи гроші на нього?
- Я вже сказав у попередніх показах, що були три розмови на цю тему.
- Особисто я під час цих розмов казав вам про це?
- Особисто ви ні.

Питання ставить підсудний Сергій БЕВЗ:
- Ви сказали, що в липні ми вас просили не про гроші, а про якусь іншу допомогу. Про яку саме?
КРИКУНОВ: Ви конкретно не пояснили, просто спитали про допомогу. Я обірвав, сказав, шо це мені нецікаво.
БЕВЗ: Ви казали, що ми вам повідомляли, що збираємось реєструвати політичну партію. Ми брали участь у виборах в 2010 році. Якими методами велася агітаційна діяльність?
КРИКУНОВ: Як положено, як у всіх.
- Тобто про бомби мова не йшла?
- Під час виборів ні.
- Ви сказали, що під час вишколів ми проходили виготовлення і використання вибухівки. Звідки Вам про це відомо?
- Ви самі сказали. Ви сказали, що проходите бойові вишколи, вивчаєте навики володіння вибуховими пристроями.
- Чи відомо вам, які посади займали я і Шпара до нашого арешту?
- Ви були директорами комунальних підприємств.
- Оклади наші вам відомі?
- Ні.
- Тобто ви, будучи головою юридичного відділу, не бачили наших контрактів?
- Бачив, але не звертав уваги на суми. Типовий і типовий договір.

ШПАРА: Коли, де і за яких обставин ми познайомилися з вами?
- Перед виборами 2010 р. у редакції газети «Вечірній Васильків». Влітку 2010 року. Близько не були знайомі. Я знав, що це член ПУ Гуманіст і все. Дізнався, як вас звати, у вересні.
- Звідки?
- Вас так називали в редакції колеги по організації.
- На минулому допиті ви сказали, що маєте антипатію до націоналістичних поглядів і що казали про своє ставлення Мосійчуку.
- І вам теж. Ми з цього приводу мали багато розмов. Я казав, що для мене не має значення, якої національності людина, тому що українська нація сформувалася в результаті етногенезу. Говорили про це і в приватних розмовах, і в комісії, і в редакції.
- Ви казали, що в цілому підтримуєте націоналістичні погляди?
- Ніколи я такого не казав.
- Як часто я бував у вас вдома?
- Часто, разів 20-30.

- Ви стверджуєте, що не є фахівцем зі зброї. Ви вказали, що бачили і тримали в руках пістолет «Зоракі»?
- Так, бачив у вас і тримав.
- Ви не є фахівцем зі зброї. Звідки ж ви знаєте, що це за зброя?
- Ви сказали, що це «Зоракі». Мій травматичний пістолет ПМ тугий, і мене здивувало, що ваш розбовтаний.
- Ви тримали його у руках?
- Так.
- На основі чого ви стверджували, що це був пістолет, а не макет чи пневмат?
- Виключно з ваших слів. Ви сказали, що це пістолет, «Зоракі», перероблений. Ви носили його постійно.
- Коли це було?
- У серпні.

СУДДЯ: Перероблений – це про що?
КРИКУНОВ: Не знаю. Сказали, що перероблені під кулі.
- Підсудний сказав?
- Так. І я про «Зоракі» колись в інтернеті читав, що їх мільйон легально завезли, а потім спохопилися, що їх легко переробляти.
ШПАРА: За яких обставин я давав вам його потримати?
- У громадській приймальні міського голови, влітку 2011-го.
- У що я тоді був одягнений?
- Я не знаю, вибачте мене. У джинсах ходили, у футболках, тенісках якихось.
- У вас хороша пам’ять?
- Так, але на те, що важливо, на документи, а не на одяг.
- На пістолет «Зоракі» у вас хороша пам’ять а на все інше ні?
- Я пам’ятаю, що він був металевого кольору, і легко ходив затвор.

- Хто запропонував призначити Бевза, Шпару і Чернегу на посаду директорів комунальних підприємств?
- Мосійчук.
- Кому він це запропонував?
- Він був присутній на нараді комісії, яка за це відповідає, за ЖКХ. Я теж підтримав ці кандидатури, бо нічого проти вас не мав. Ви не наркоман, не алкоголік, вища економічна освіта є. Кадри зараз без шкідливих звичок знайти важко.
- Яку посаду я обіймав за сумісництвом?
- Директора свалки. Але це мене не стосувалося, бо свалка відноситься до іншого підприємства.
- Який рівень оплати праці за основною роботою і за сумісництвом?
- Чув, щось біля 3-4 тис грн. чистими на руки, але точно не пам’ятаю.
- Ви сказали, що ви консультували мене з приводу роботи. З яких саме питань?
- Коли звіти подавати і які саме, як звільняти людей, якщо підприємство реорганізується. З приводу того, як переводити на інші підприємства тих, хто знаходиться у декретній відпустці, як надавати документи податковій – такі робочі питання.

- Ви готові повторити дані вами покази з допомогою поліграфа?
- Вибачте, якщо скаже суд, то буду повторяти.

ШПАРА: З приводу ситуації навкого колгоспного ринку – яка ваша і Мосійчука роль?
СУДДЯ: Яке це має відношення до справи?
ШПАРА: Ми зараз будемо зачитувати покази свідка, дані на досудовому слідстві, і він там вказує про зв’язок між СВП і цим питанням, яке я щойно задав.
СУДДЯ: Незрозуміло.
ШПАРА: Добре, потім задам. Скажіть, ким були Шпара, Бевз, Чернега в очах політичних опонентів Мосійчука, про яких ми вже згадували (Гаврилюка, Крахмальнікова, Боровика, Шестакова, Мельниченка та інших)?
- Вас називали фашистами, яких привіз Мосійчук.
- Чи екстраполювали вказані особи своє ставлення до Мосійчука на Бевза, Шпару, Чернегу та інших?

СУДДЯ: Конкретизуйте?
Шпара: Маючи негативне ставлення до Мосійчука, чи переносили вони його на його помічників і колег по фракції – на нас?
- Ні. Були інші члени, на яких це ставлення не переносилось. Саме на Мосійчука ні, просто казали «Фашисти, покидьки» – про самих по собі.
- У кого були ключі від кімнати 1 на Грушевського, 7?
- У Вас з Бевзом, і ще у хлопців, яким ви передавали.
- Звідки ви знаєте, що Зателепа передав ключі?
- З ваших слів, і наскільки я знаю, у нього був інший офіс.
- Ви зазначили на минулому допиті, що ми під час цих трьох зустрічей просили вас допомогти автомобілем…
- Перший раз казали: може, допоможеш грішми на СВП, на листівки, потім сказали – може, відвезеш хлопців листівки розклеїти.
- На якій машині ви їздили?
- На Матізі, потім, коли у мене з’явилася інша машина, віддав його вам у користування. Зараз на ньому їдить мій син.
- З якого періоду часу ви почали їздити на іншій машині – Мерседес Смарт?
- Не пам’ятаю.
СУДДЯ: Яке це має значення?
ШПАРА: Свідок стверджує, що ми у нього просили машину. Скільки місць у Мерседесі смарт?
- 2 місця: водія і пасажира.
- Коли саме ви передали у користування мені авто Шевроле Матізі?
- Точно не пам’ятаю, можливо, у липні.
СУДДЯ: Це було пов’язане з їхнім проханням щодо…
КРИКУНОВ: Ні, ні..
СУДДЯ: Чому ж про це питаєте?
ШПАРА: Навіщо ж нам було просити у вас автомогбіль, якщо ви вже нам його передали?
КРИКУНОВ: Було три розмови, оскільки мені це не було цікаво, я не конкретизував…

- Ви казали, що регулярно відвідували сайт sna.in.ua.
- І зараз відвідую.
- Ви ж казали, що не підтримуєте погляди і світогляд ПУ. Чому ж відвідуєте?
- Раніше, коли з вами спілкувався, відвідував кілька разів, бо мені було просто цікаво, Ви казали, що проводите різні вишколи. А зараз – бо слідкую за процесом, у якому беру участь. Це нормальне явище.
- Хто очолював осередок ПУ у м.Васильків?
- Не пам’ятаю, як між вами були розподілені ролі. По-моєму, ви очолювали у місті, а Бевз – Київської області. Але це ви так самі казали.
- На минулому допиті ви сказали, що Пухтій.
- Пухтій очолював районий васильківський осередок.

-Чому 22 серпня 2011 року ви з’явилися на Грушевського 7 у кімнаті 1, якщо знали про підготовку певних злочинних дій, теракту?
- Звідки я знаю, де ви що готуєте? Мені подзвонив Мосійчук і сказав, що СБУ знаходиться на Грушевського, 7. Я прийшов, бо вважав, що це мої посадові обов’язки. Я керівник юрвідділу міськради, приміщення належить міськраді…
- Ви до цього були на Грушевського, 7?
- Я вже сказав, що на одному поверсі з вашим приміщенням був юрвідділ, і я там часто бував.

- Не так давно перед серпнем вам нібито пропонували приєднатися до підготовки до вчинення злочину. І тут ви спокійно, нічого не підозрюючи, туди з’являєтесь, Ви що, не знали, що там може бути?
- Мені зателефонував депутат, голова комісії по контролю і законності.

- Чи бачили ви біля будівлі по Грушевського 7 відомих вам громадян Боровика, Неділька, Сергієнка, Змайлову?
- Саме в той день не пам’ятаю. Змайлову точно бачив, це мій працівник, і на Грушевського 7 її робоче місце, і того числа вона на лікарняному не була.
СУДДЯ: З тих, кого перерахували, ви точно можете стверджувати тільки про Змайлову?
- Так.

ШПАРА: Хто ви за спеціальністю? За якими спеціальностями здобували вищу освіту?
КРИКУНОВ: Я технолог інструментального виробнитцва, а вищих освіт у мене дві:
викладач філософії та соціально-політичних наук та юрист-правознавець.

- Багато ви знаєте партій, які ведуть свою діяльність шляхом вибухів, підривів, безчинств?
- В Україні чи в світі? В світі багато.
АДВОКАТ БЕВЗА ЛОШАКОВ: Прошу зняти це питання.
СУДДЯ: Свідок вже відповів.

ШПАРА: Ви можете намалювати схему розташування меблів у к.1 на Грушевського, 7?
- Ні, я там лише раз був Пам’ятаю, що там було 2 столи.
- Що на тих столах знаходилося?
- Там був якийсь монітор, лотки для паперу…. Я не пригадаю.

- Коли вас затримали і за яких обставин?
- У Василькові 24-го серпня ввечері.
- Вам пояснювали, у зв’язку з чим?
- На місці пояснили, що в якості свідка по справі.
- Ви юрист за фахом. Свідків у нас затримують в Україні?

СУДДЯ: Підсудний Шпара, ну навіщо…
ШПАРА: Це має важливе значення, бо свідок є підозрюваним. Коли і за якою статтею вам було пред’явлене обвинувачення?
КРИКУНОВ: За статтею 263 ч.1.
СУДДЯ пояснює різницю між підозрюваним і обвинуваченим. «Вас допитували як підозрюваного чи обвинувачуваного?»
- Як підозрюваного.

ШПАРА: Коли вам було пред’явлено звинувачення? (вочевидь, мається на увазі, коли Крикунов дізнався про свій статус підозрюваного і про те, що йому інкримінують – О.Б.)
КРИКУНОВ: 25 чи 26 серпня.
- Де ви перебували з 24 по 26 серпня?
- В Управлінні СБУ на проспекті Перемоги.
- На якій стадії ця кримінальна справа?
- Мені невідомо, я не слідчий. Знаю, що вона не закрита. Матеріали в суд не направлені. По-моєму, вона призупинена, але документів про це мені не надавали. Вона перебуває у Солом’янському райвідділі.

У Шпари більше питань немає.

У зв’язку з деякими суперечностями СУДДЯ оголошує протокол допиту свідка Крикунова від серпня 2011 р.

Згідно цього протоколу, Крикунов каже, що винним себе у скоєнні злочину за статтею 263 ч.1 не визнає повністю (не визнає себе винним у зберіганні зброї). З січня 2012 року працює на посаді голови юридичного відділу Васильківської міськради. До цього був юристом у газеті «Вечірній Васильків», яка належала Гаврилюку, а головредом був Мосійчук. Йому відомо, що члени ПУ Бевз, Шпара і Чернега ідеологічно налаштовані проти пам’ятників радянської епохи. Чув, що члени ПУ знищували деякі пам’ятники. Ще вони проти проживання нацменшин на території України. Координатором ПУ був Однороженко, який іноді приїздив, Крикунов його двічі бачив.
Вони їздили до лісу для здобуття бойових навичок, ще їздили до Харкова на власному авто Мосійчука Тойота Прадо, також на інших авто, які винаймав Мосійчук. Також Мосійчук матеріально підтримував членів ПУ, «навіть одного разу зайняв у мене для цього гроші, але повернув».
Підсудні дискутували на сайті «Васильків.інфо» під власними іменами з питань расової і національної нетерпимості. У приміщенні ТВК побилися з членами ВО «Свобода». Члени ПУ здійснювали тиск на в’єтнамців, які торгують на вулицях. Чув що готували різні акції непокори у різних містах. Мали навики у володінні зборєю та вибухівкою, бо їздили на тренування, тобто вишколи.
У Бевза, Шпари і Мосійчука була зброя. У Мосійчука бачив невеликий револьвер, у Бевза не бачив, але знав, що у нього є «Зоракі», а у Шпари бачив такий самий, і він давав його потримати.

В середині червня 2011 р. Бевз, Мосійчук та Шпара нібито повідомили Крикунову у приміщенні громадської приймальні міського голови, що вони як активісти і керівники ГО ПУ готуються здійснити підрив пам’ятника Леніну у Борисполі, для чого виготовлять саморобну бомбу і закладуть її під пам’ятник напередодні дня незалежності, бо хочуть привернути увагу населення до діяльності ПУ, хочуть встановити націократичний політичний режим і хочуть, щоб ПУ здобув визнання серед інших екстремістських націоналістичних організацій. «Я відмовився, намагався переконати їх не вчиняти вибух, але вони сказали, що ще й виготовлять листівки, і якщо влада не відреагує і не демонтує Леніна, вони, підірвавши пам’ятник, заявлять про себе. Адже напередодні вибуху вони розповсюдять ці листівки біля пам’ятника. Кожен громадянин, казали вони, має сповідувати націоналістичні погляди і бути готовим до жорстких дій задля встановлення націократичної влади».

Мені було відомо, продовжується у показах Крикунова, що Бевз і Шпара вже друкували у Києві значні тиражі листівок. Я зрозумів, що їхні плани є дійсно реальними. Також я знав, що вони мають можливість виготовити бомбу, бо мають навички підривної справи. Ці навчання проводилися на вишколах. Оскільки я відмовився, сказали мовчати, інакше вчинять розправу наді мною.
Пізніше вони мали зі мною бесіду у приміщенні на Грушевського 7, і знову почали пропонувати взяти участь в їхній акції по підриву пам’ятника Леніну. Просили дати гроші на виготовлення СВП. Я категорично відмовився. Вони наголосили на реальності планів. Я, розуміючи небезпеку їхніх дій і неприпустимість вчинення вибуху на залюдненій площі, категорично відмовився. Проте вони сказали, що і без мене виготовлять СВП і підірвуть цей пам’ятник.
Приміщення на Грушевського 7 було орендоване у міськради товариством з обмеженою відповідальністю «Княже місто», директор якого Зателепа не відвідував це приміщення, лише дав їм ключі.

На початку серпня вони повідомили, що СВП і листівки вже готові. СВП виготовлений з пороху, вибух не буде дуже сильним, однак вщент знесе пам’ятник. Хто саме виготовив, не повідомили. Знов спитали, чи не змінив я свою думку і чи не хочу приєднатися до них. Якщо приєднаюся, не пожалію, бо вони є депутатами міськради і сприятимуть моїй кар’єрі держслужбовця.

У залі сміються.

СУДДЯ: Хто розмовляє, хто сміється?
МАТИ БЕВЗА (встає). Вибачте, ваша честь, це в мене вже істеричне.

Тоді вони знову сказали мені мовчати, продовжує суддя зачитувати покази Крикунова. Тоді ж я побачив листівки із погрозами вчинити теракт і закликами до подібних терактів.

Далі Крикунов, відповідаючи на питання слідчого, впевнено впізнає пред’явлену йому листівку.

Щодо пістолету пояснює, що знайшов у Києві біля метро «Політех» згорток паперу, всередині був пістолет, схожий на систему ТТ, але на затворній рамі було слово «Макет». Вирішив забрати і зберігати, будучи впевнений, що це макет. Тим більше, що бачив у мисливських магазинах такі самі у вільному продажу. Сховав його вдома під холодильником у коридорі будинку. Дружині і дітям про це нічого не сказав. будучи впевненим, що не вчиняє жодного правопорушення.
Пред’явлений пістолет впізнав.

КРИКУНОВ: Ці мої покази правдиві, а на попередніх допитах я не визнав, що Бевз, Шпара і Мосійчук готували теракт, бо боявся погроз розправи з їхнього боку.

СУДДЯ запитує КРИКУНОВА: Різницю, суперечності відчуваєте?
- Не зовсім.
СУДДЯ: По-перше, вас допитували як підозрюваного, тому не попередили про відповідальність за дачу завідомо неправдивих показів. На відміну від показів, які ви даєте на минулому і на цьому засіданні.
Ви нам у судовому засіданні не повідомляли ось так категорично про те, що підсудні повідомляли вам, що обов’язково виготовлять вибуховий пристрій і обов’язково його застосують

КРИКУНОВ: Категорично не казав, але дійсно, вони мені повідомляли, що здійснять теракт. Три розмови відбулися, з яких я зрозумів, що люди налаштовані на це. Категорично сказали, що здійснять.
СУДДЯ: У показах ви кажете і про порох, і про те, що вибух буде не дуже сильний…
- Так, ці деталі були, просто скільки ж часу пройшло…

СУДДЯ: Що стосується екстремізму. Ви на допиті в суді взагалі цього терміну не вживали, а тут кілька разів кажете про те, що підсудні є не просто прихильниками націоналізму, а саме членами екстремістської організації і вважають за можливі саме екстремістські методи.
КРИКУНОВ: Вони на вишколи для цього і їздили – навчалися цим екстремістським методам. Навіщо вони для політичної боротьби? Робіть програму і йдіть на вибори.
СУДДЯ: Що стосується пістолету марки «Зоракі». Тут зазначено, що зброї у Бевза ви не бачили, але чули від нього особисто.
- Він просто казав, що у нього є «Зоракі».
- У показах: «члени ПУ здійснювали тиск на в’єтнамців, які торгують на вулицях».
- Я це бачив на сайті СНА. «Погромили ятки чужинців». Також особисто казали, що брали участь в якихось акціях проти нелегальних мігрантів, що торгують на вулицях.
Я це бачив на таких ресурсах, як сна.ін.юа і на білозірска.інфо.

- У показах сказано: «Чув від Бевза, Шпари і Пухтія, що готували акції непокори».
- Вони казали, що брали участь у вуличних акціях.
- Спрямованих на що?
- На масові безпорядки. Вони часто закінчувалися адмінзатриманнями.

СУДДЯ: незрозуміло, що за акції: проти інших національностей чи проти влади?
КРИКУНОВ: На сайті СНА.ін.юа я бачив, як вони у Харкові виганяють з гуртожитку в’єтнамців.

Адвокат Мосійчука Оксана МЕЛЬНИК просить конкретизувати, хто «вони».
КРИКУНОВ: Шпара і Бевз казали, що брали участь у таких акціях. Вони є членами ПУ і проходили вишколи. Мосійчуку ж, з одного боку,Ж фізичний стан не дозволяв брати участь у таких акціях, з іншого боку, його знають як людину, яка трусить, боїться брати участь у бійках.

СУДДЯ: Тут написано, що вони їздили на протестні акції у різні міста, а також на вишколи.
- Мосійчук казав, що він туди їздив, але не казав, на відміну від Бевза і Шпари, що брав участь. Вибачте, що, Мосійчук полосу препятствий там проходив?
СУДДЯ: Але ж ви у попередніх показах його не відокремлюєте від інших підсудних.
КРИКУНОВ: На акції протесту їздив. Акції протесту – це не обов’язково акції проти в’єтнамців.

СУДДЯ: Ви ж щойно казали, що ці акції завжди закінчувалися адмінзатриманнями.
- Ні, не завжди. Про акції проти іноземців мені відомо дві. Одна у Харкові, одна у Василькові. Акції непокори і акції проти інших національностей – це різні речі. От вони на податковий майдан їздили.
СУДДЯ: Ви багато разів нам казали, що вам невідомо про причетність Мосійчука до цієї організації. Але тут у показах ви не робите між ними жодної різниці.

- Я знаю, що вони були раніше створена організація, він їх привіз у Васильків, де вони працювали з молоддю і їздили на вишколи. Мосійчук постійно був біля них.

- Тут зазначено «Я категорично відмовився. Намагався переконати їх не вчиняти вибух».
- Так, я сказав: «Навіщо вам це треба, нема чим зайнятися, працювати треба, – кажу, – тим більше, що у всіх робота, а ці пам’ятники нікому не потрібні».

СУДДЯ: Тепер з грошима. Тут було оголошено, що Мосійчук матеріально підтримував членів ПУ і одного разу звернувся до вас по гроші, які потім вам повернув.
- Він сказав, що йому потрібні гроші на поїздку у Харків, щоб відвезти їх на вишкіл.

СУДДЯ: Про категоричність. Про причетність підсудних до готування цього вибуху. «Я, розуміючи небезпеку їхніх дій і неприпустимість вчинення вибуху на залюдненій площі, категорично відмовився. Проте вони сказали, що і без мене виготовлять СВП і підірвуть цей памятник»,
- Так і було.

- Ви сказали, що попередні покази були неправдиві, бо ви боялися розправи?
- Так.

Захисник БЕВЗА Дмитро ЛОШАКОВ: У своїх показах як підозрюваний ви сказали, що як саме проходять тренування членів ПУ, ви не знаєте. Чому ж кажете суду, що там навчали поводженню зі зброєю і вибухівкою?
- Про це казали Бевз і Шпара і це є на сайті СНА. Я бачив, як вони проходили полосу препятствий, ножовий бій, змагання зі стрільби з вогнепальної зброї…
- А звідки ви знаєте саме про навчання поводженню з вибуховими речовинами?
- Казали особисто.
- А ви впевнені, що вони казали вам правду? Може, понтувалися?
- Я не перевіряв.
- Чому ж тоді у показах як підозрюваний ви це стверджували у категоричній і однозначній формі? Чому не повідомили слідству, що ця інформація у вас зі слів підсудних?
- Мені складно відповісти на це питання.
- Чи здійснювалася 22 серпня відеофіксація огляду приміщення на Грушевського 7?
- По-моєму, здійснювалася.
- Ви повідомили, що ключі, крім підсудних, мали Чернега… А від загальних дверей вхідних хто мав ключ?
- Всі працівники, які працювали на цьому поверсі. Там був офіс партії «Батьківщина», приймальня «Просвіти», юрвідділ – багато у кого були ключі.
- У вас також?
- У мене якраз не було.
- У своїх показах ви однозначно підтвердили, що розуміли можливу небезпеку дій підсудних. Чому не повідомили до правоохоронних органів?
- Не хотів.
- Коли повторно у липні 2011 р. почули від підсудних пропозицію взяти участь у протизаконних діях, чому не повідомили правоохоронні органи?
- Не хотів.
- Чому після зустрічі на початку серпня, коли вони вам повідомили, що самі зроблять зазначену вибухівку і підірвуть пам’ятник Леніну, чому ви, усвідомлюючи можливу небезпеку зазначених дій, не повідомили правоохоронців?
- Не хотів.
ЛОШАКОВ: Питань більше немає.

Адвокат Мосійчука ОКСАНА МЕЛЬНИК:
- На минулому засіданні ви казали, що не було погроз з боку підсудних. Виходячи з протоколу допиту, сказано, що Бевз, Мосійчук і Шпара погрожували вам розправою, якщо ви не зберігатимете їхні плани у таємниці.
КРИКУНОВ: Дослівно було сказано: «Не хочете проблем, нікому не кажіть». Я це сприйняв як погрозу.
- Чому ж під час допиту як підозрюваного ви не зазначили про це? (Чіткої відповіді нема)
- Під час вашого перебування в СБУ з 24.08.2011 по 27.08.2011 р. тиск на вас не чинився?
- Ні.
- Ви вільно давали покази?
- Так.
- Коли до вас запросили адвоката?
- Коли я попросив. Ну, 26-го у мене вже був адвокат.
- Тобто, до 26-го ви давали покази без адвоката, як людина, яка боялася, що з вами розправляться підсудні, хоча ви були у приміщенні СБУ під охороною?
- Я вже сказав, адвокат порадив мені сказати те, що я знаю, щоб не було проблем.
- Допитуючи вас як підозрюваного у зберіганні вогнепальної зброї – ви сказали, що ця справа виділена в окрему і зараз знаходиться у Солом’янському РВ. Чи могли вас допитувати у рамках двох різних справ?

АДВОКАТ КРИКУНОВА весь час підказує, Оксана МЕЛЬНИК робить йому зауваження: «Ви не є учасником процесу, я зараз працюю з вашим клієнтом». Адвокат відповідає, що тоді він через кожні 5 хвилин проситиме перерву для давання консультацій своєму клієнту.

Адвокат МЕЛЬНИК: Ви весь час кажете: «Я знав, я був впевнений».
КРИКУНОВ: Мені відомо зі слів підсудних.
- Чому ж тоді, підписуючи протокол, ви це не зазначили? Чому ви зараз чітко не можете зазначити, що саме Мосійчук вам казав? Де правдиві покази?
- Коли я підписав даний протокол, я сказав загалом, зараз уточнюю. Суд суперечностей не виявив.

Захисник ШПАРИ Віталій ДУНЬ:
- Коли на минулому засіданні я вас питав, ви сказали, що тиску на вас не було. Чому ж ви дали спочатку неправдиві свідчення?
- При дачі свідчень тиску ніхто не чинив. Я не хотів зайвих проблем з підсудними, не хотів кудись втручатися, бути якось причетним до будь-якої справи.
- Спочатку на досудовому слідстві ви давали вільні свідчення без запитань слідчого?
- Це були вільні абсолютно свідчення.
- Про що вам казали казати?
- Про те, що мені відомо про обставини даної справи.
- Якої справи? Зберігання вогнепальної зброї чи…
СУДДЯ каже, що в оголошених показах КРИКУНОВА одразу питали, чи визнає себе винним у зберіганні вогнепальної зброї. Тобто було конкретне питання.

ДУНЬ: Але ж нібито підготовка підсудними теракту не стосується до зберігання вами зброї…
- Після санкції і після розмови зі своїм адвокатом я добровільно прийшов в СБУ дати свідчення про все взагалі, що мені відомо.
- На момент допиту як підозрюваного ви були затримані?
- Мені невідомий мій процесуальний статус. Що, мене повинні були на руках нести, скручувати? Мене запросили в управління СБУ.
- Ви сказали, що вас не цікавила громадська діяльність ПУ. Звідки ж знаєте приблизні дати вишколів і хто куди їздив?
- Я з ними працював, у громадській приймальні чув їхні розмови.
- Чи ви читали кожного дня сайт?
- Ні, не кожного дня. Вони між собою розмовляли: «Поїдемо завтра на вишкіл»,

Захисник БЕВЗ (батько): Ви сказали, що були зацікавленою стороною і постійно відслідковували сайт сна.ін.юа?
- Тоді ні, зараз так.
- Ви казали, що бачили фотографії. Чи це були фотографії, які просто зафіксували Шпару, Бевза і Мосійчука на тлі цих вишколів, чи це було відео?
- Ці фотографії і відео досі на цьому сайті.
- Я вчора передивлявся – не побачив.
- Може, тільки вчора прибрали. Там облич не видно. Там є відео, як люди проходять полосу препятствий, навчаються ножовому бою, стріляють… Бевза і Шпару я бачив на фото у формі і з пов’язкою.
- Що ви вкладаєте у поняття «зброя»? Які це були ножі і яка зброя? Бо зброя буває вогнепальна, пневматична, пейнтбольна…
- Я вирішив, що якщо люди проходять полосу препятствий і після того стріляють – я вирішив, що вони навчаються навичок володіння зброєю.
- Тобто, ви не бачили, яка зброя?
- Я не фахівець.

- Як політолог, що ви вкладаєте у поняття «екстремізм»? Чи ПУ є екстремістською організацією?
- Так, я вважаю ідеологію ПУ екстремістською.
- Ви казали у попередніх показах, що ви були присутні при вилученні у кімнаті 1 по Грушевського 7. Чи вживалися якісь засоби застереження? Де ви були, коли виносили вибуховий пристрій? Чи були видалені люди з сусідніх кабінетів?
- Я вже відповідав на це питання. Ні. Не видаляли. Я знаходився у коридорі.
- Чому ж тоді ви запевнили, що зі слів підсудних ви знали, що вже є вибуховий пристрій, і побачивши, що щось таке виносять, ви не попередили нікого і спокійно спостерігали?
- Якщо виносить фахівець, я повнен під ноги кидатись? Я навіть не знав, що це вибуховий пристрій.
- Якщо у вас з ними були ідеологічні розбіжності у поглядах, чому вони так з вами ділилися?
- Я вже відповідав.

БЕВЗ ХРИСТИНА: Шестаков, Гаврилюк, Боровик, Сергієнко – когось із них ви влітку 2011 року бачили на Грушевського 7?
- Боровика бачив. Він у «Батьківщину» входить.
- Чи бачили, щоб хтось із підсудних розповсюджував листівки?
- Чув від них, особисто не бачив.
- Ви стверджуєте, що тиску на вас не було, чому ж, коли змінився запобіжний захід, 26-го ви показували сину синці на лівому боці живота? При цьому були присутні Анна Мосійчук і Наталка Шпара.
- Не пам’ятаю такого.

- Чому ж, при таких стосунках, ви були у Шпари на весіллі?
- Бо він мене запросив. Ворожнечі між нами не було.
- Чому саме до вас вони підходили з пропозицією про незаконні дії?
- Я з ними співпрацював. Заявляв, що ніякої ідеології не дотримуюсь. Вважаю, як і всі нормальні фахівці, що політичні відносини – це відносини з приводу влади, а ідеологія – шляхи її досягнення. Сам ніякої ідеології не дотримуюсь.
- Чому після двох категоричних відмов підсудні до вас звернулися втретє?
- А я звідки знаю?
- Нелогічно просто.
- Ну чому нелогічно? Кажу, що знаю.
- Ви категорично не сприймаєте їхні погляди, чому ж давали Мосійчуку гроші, знаючи, що це для потреб організації?
- Звідки я знав, що це на потреби організації. Позичила людина гроші, віддала потім і все.

Адвокат Бевза ЛОШАКОВ: Прошу суд роз’яснити захиснику (Христині Бевз), що не можна обговорювати відповіді на стадії запитань.
СУДДЯ: Я не зупиняю, тому що цей захисник настільки рідко задає питання…

КРИКУНОВ (продовжує). На підтримку членів організації і для потреб організації – це різні речі. Мені невідомо було, на що їм треба гроші.

АДВОКАТ СУТКЕВИЧ, захисник Бевза:
- Ви казали, що не розумієтесь у вогнепальній зброї. Але кажете, що знайшли пістолет, схожий на систему ТТ. Звідки ви знаєте, на що він був схожий, якщо не розумієтесь у зброї? Може, вам слідчий підказав?
- Мені складно на це відповісти.

МОСІЙЧУК: Ви говорите про протестні акції. На вашу думку, акція «За український футбол» проти голови ФФУ Суркіса – це протестна акція?
- Так.
- А марш за здорову націю проти продажу алкоголю і тютюну дітям?
- Якщо ви кажете, що якась акція проти чогось – мабуть вона протестна.
- А податковий Майдан?
- Протестна.
- З ваших відповідей можна зрозуміти, що, кажучи про протестні акції, ви мали на увазі і ці?.. Чому ви коли давали покази як свідок, брехали, порушуючи закон? (Суддя робить зауваження через слово «брехали», Мосійчук виправляється: «Казали неправду»).
КРИКУНОВ: Ну, брехав…

МОСІЙЧУК: Я особисто пропонував вам купувати вибухівку, вчиняти теракти?
- Особисто один на один таких розмов не було.
- А в присутності підсудних?
- Думаю, ви особисто ні. Інші члени організації так.

МОСІЙЧУК. 24 число. Розкажіть, будь ласка, про обставини свого затримання працівниками СБУ.
СУДДЯ просить конкретизувати.
МОСІЙЧУК: Свідок каже, що на нього не чинився тиск, не застосовувалася фізична сила, а я маю інші відомості, і хочу з’ясувати.
КРИКУНОВ: Це було у Василькові. Мене затримували працівники СБУ.
- А конкретніше?
- «Альфа».
- Чи були свідки цього?
- Не пам’ятаю.
- Чи правда, що своїм автомобілем при затриманні ви збили працівника «Альфи», і до вас була застосована сила, після чого громадянин Панджакідзе викрав ваш автомобіль?

СУДДЯ: Якщо у вас є такі відомості, дайте покази, розкажіть, звідки вам це відомо.

МОСІЙЧУК: Мені стало відомо від співробітників СБУ під час мого перебування у СБУ з 22 по 26 число, від співробітника СБУ Дмитра Єрмаковича, про обставини затримання Олександра Крикунова. Пізніше в розмові з моїм адвокатом один із свідків цього затримання це підтвердив. Даю покази. 24 ввечері на автомобілі Мерседес Смарт Олександр Крикунов тікав по Василькову від співробітників «Альфи», збив працівника «Альфи», після чого получив по печені. Коли його скручували, громадянин Панджакідзе Віктор сів в авто Крикунова і уїхав разом з усіма документами. Це було зафіксовано на камеру спостереження будинку підприємця Станіслава Войтовича, біля якого відбулося затримання.

МОСІЙЧУК продовжує ставити питання:
- Чи є правдою те, що під час того, як вам давали санкцію у Солом’янському суді (суддя Криворот), у присутності вашого адвоката Нечитайла і народного депутата Андрія Павловського ви демонстрували синці на тілі і казали, що вони внаслідок дій СБУ?
- Я таке не пам’ятаю.

В залі тихенько сміються.

БЕВЗ: На минулому засіданні ви на запитання адвоката Мельник однозначно відповіли, що погроз з нашого боку не було. Коли ви кажете правду?
- Слова «Нікому не кажіть, щоб не було проблем» я сприйняв як погрозу.
- Чому ж на минулому засіданні сказали, що погроз не було?
- Я уточнював.
- Сьогодні ви заявили, що ідеологія ПУ є екстремістською. На минулому засіданні сказали, що не читали програму. Звідки ж робите висновки?
- Це моя суб’єктивна думка. Матеріали сайту, плюс спілкуючись з вами раніше, я вважаю, що ваші погляди екстремістські.

ШПАРА: Скільки раз вас допитували в Управлінні СБУ?
- Мені важко згадати. Пам’ятаю ці покази як останні, і після того очні ставки.
- 26-го скільки разів?
- Кілька.
- В яку пору доби вас допитували?
- Не пам’ятаю.
- Чому 26 числа при допиті в якості підозрюваного, який відбувався з першої до другої з чимось, ви нічого не кажете про СВП, а вже після санкції, коли вас відпустили на підписку, ви дали інші покази?
- Я вже відповідав. Я спілкувався з адвокатом, і він мені порадив розповісти все, що знаю, щоб не мати проблем.
- 25-го ви давали покази. В якості кого?
- Не пам’ятаю.
- В якості свідка, і були попереджені про кримінальну відповідальність в разі давання завідомо неправдивих показів.
- Я потім виправився.

МОСІЙЧУК: У період між минулим засіданням і цим ви читали сайт СНА?
- Так.
- Вам відомо, хто є власником доменного імені?
- Ні.
- А хто є адміністратором цього сайту?
- Ні.
- А звідки ви взяли, що він підконтрольний або належить організації ПУ і до нього мають якесь відношення підсудні?
- Будь-яка людина скаже…
МОСІЙЧУК: А якщо на паркані буде написано, що ви гомосексуаліст, це ж не буде правдою?
КРИКУНОВ: Але якщо, крім цього, мене кілька разів побачать у місцях, де скупчуються гомосексуалісти, це наводитиме на певні думки.

МОСІЙЧУК: Хочу спитати про нашу розмову 26-го вночі між мною, вами і Вашим адвокатом Нечитайлом.
АДВОКАТ КРИКУНОВА: Це адвокатська таємниця.

МОСІЙЧУК: Ми курили біля вікна.
КРИКУНОВ: Курили, але про що була розмова, не пам’ятаю.
- В кабінеті керівника слідчої групи Нижникова
- Була така розмова.
- Про що?
- Я сказав, що дав покази і порадив вам дати покази добровільно.
- І що мені було б, якби я оговорив підсудних?
- Я не знаю, що б вам було.

СУДДЯ: Ви говорите загадками.
МОСІЙЧУК: Я можу дати покази, якщо вони цікавлять суд.

ШПАРА: Вам в управлінні СБУ погрожували посадили, якщо не дасте покази?
- Ні.
- А посадити ваших рідних і близьких?
- Не було такого.

КРИКУНОВ вже вдруге питає: «Про затримання пояснювати?» – і вдруге його адвокат смикає його: «Саня, хорош».
СУДДЯ: Це ваше право.
Крикунов не хоче відповідати, і суддя каже: «Можете бути вільним».

МОСІЙЧУК: «У нас було клопотання зачитати всі покази Крикунова».

КРИКУНОВ: Навіщо? Я від них відмовився і підтверджую, що вони неправдиві.

СУДДЯ повертає Крикунова від дверей: «Хто оголошував клопотання про оголошення всіх показів Крикунова?»
МОСІЙЧУК: На минулому засіданні адвокат Лошаков.
СУДДЯ: Захисник Лошаков, ви наполягаєте на оголошенні всіх показів свідка Крикунова?

ЛОШАКОВ: Я наполягаю лише на оголошенні показів, даних під час очної ставки між Шпарою і Крикуновим. Там наявні суперечності.

Адовкат КРИКУНОВА: Оскільки зараз не йдеться про вивчення матеріалів справи… Якщо ви задовольните це клопотання, прошу перерву для юридичних консультацій.

СУДДЯ: Чи наполягає хтось на оголошенні цих показів у присутності свідка Крикунова?
ЛОШАКОВ: Я наполягаю, оскільки там були суперечності, у мене буде одне питання до свідка.

СУДДЯ: Ви можете сформулювати це питання?
ЛОШАКОВ: Я маю послатися на очну ставку.
СУДДЯ: Це означає перерву і затягування, тому ви просто можете запитати, чи було таке. Якщо людина це не підтвердить, тоді доведеться оголошувати.

ЛОШАКОВ: На очній ставці чи надавали ви покази про те, що 3-я зустріч, де обговорювався підрив пам’ятника Леніну, відбулася у проміжок часу між 15 і 20 серпня?
- Говорив.
- Тоді як ви поясните різницю між показами, даними в суді і на слідстві 26 серпня, коли ви казали, що дана зустріч відбулася у перших числах серпня?
- Ніяк не поясню. Стільки часу пройшло. Для мене 15-е – це початок. Немає середини.
ЛОШАКОВ: Ця відповідь говорить достатньо, потреби в оголошенні немає.

СУДДЯ: чи хтось наполягає на оголошенні показів, які свідок оголосив неправдивими?
МОСІЙЧУК: якщо суд дозволить задати питання, то я не наполягатиму на задоволенні мого клопотання.
Суддя дозволяє.

МОСІЙЧУК: Чи говорили ви на допитах, що Олександр Романенко, колишній офіцер КДБ, може бути причетний до появи вибухових пристроїв?
КРИКУНОВ: Ну, може, говорив.
- І що він має зі мною негативні стосунки?
- Ну, має.

ШПАРА: А казали, що громадянин Пак може бути причетний до появи СВП на Грушевського,7?
- Можливо, говорив.
- Чи казали ви у категоричній формі про непричетність підсудних?
- Можливо, говорив. Але ж я казав, що відмовився від тих своїх показів.

Прокурор просить технічну перерву. Оголошується перерва на 10 хвилин. На годиннику – 19:27.

19:40. ПОЧИНАЄТЬСЯ ДОПИТ СВІДКА «ДОРОШЕНКА» (Юрія Бойка). Це той хлопчина, розмову якого з СБУшником Єрмаковичем відзняли журналісти TVi.

БОЙКО ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ Студент 5 курсу Національного університету державної податкової служби України, проживає у с.Путрівка. Розмовляє тихою і чіткою скоромовкою.

Спочатку щодо нього були вжиті заходи безпеки (псевдонім і зміна анкетних даних), але він написав заяву, що хоче відмовитись від цього.

Бойко підтвердив, що «Дорошенко» – це він, і він підтримує свою заяву. Сказав, що заходи безпеки не є необхідними.
Прокурор і захисники і не заперечують. Адвокат Мосійчука Оксана МЕЛЬНИК: «Я звернулася до експертного центру при ГУМВС з приводу, чи дійсно Бойко підписував протоколи допиту і чи ця особа, Бойко, є ідентичною Дорошенку. Прошу долучити до матеріалів справи копію висновку спеціаліста, згідно якого підпис Дорошенка є підписом Бойка». Клопотання оголошене і долучене.

Бойко подає клопотання про присутність під час його допиту його адвоката Максима Волянського. Адвоката допускають.

ПОКАЗИ БОЙКА:

З підсудними знайомий.
У 2010 році познайомився з Мосійчуком. Той редагував газету «Вечірній Васильків», де працював мій знайомий Пухтій. Я був тоді без роботи. Познайомився з Мосійчуком, почав співпрацювати з газетою.

Зі Шпарою і Бевзом познайомився, коли приїхав разом з Мосійчуком до Києва висвітлювати конференцію влітку 2010 р.
Потім були збори у Будинку культури Василькова, куди я прийшов і спілкувався з Бевзом і Шпарою. Були хорошими знайомими, тісних звязків не підтримував.

Вони були директорами комунальних підприємств. У серпні 2011 року у них працював мій знайомий Бондаренко Максим. Я був без роботи, бо літо, і він мені запропонував підробіток. Я працював там з 2 до 22 серпня в якості кур’єра – розносив боргові квитанції.

22-го ми з Бондаренком з’явилися на «Ротонді» (у громадській приймальні мера), продивилися список вулиць, куди треба розносити квитанції У 12:26 ми були на офісі на Грушевського 7. Я поклав там речі і вийшов. Коли я вийшов, побачив людей 6-7 в цивільному. Вони спитали: «Ти звідси?» – «Так». – «Заходь всередину. Ми з СБУ». Я спитав, з якого приводу. «Нам повідомили, що тут бомба».

Далі з’явилася людина, що представилась як слідчий Івашко, почався обшук.
Ми були в кімнаті з Бондаренком. Ближе до кінця вони дістали чорний пакунок з дального кутку. Відкрили, а там щось схоже на балон і до нього був підключений якийсь годинник. Нічого подібного я раніше не бачив. Приїхав чоловік з великою сумкою і за допомогою невідомого мені приладу почав дивитися цей пакунок. Далі нас вивели у коридор. Ми стояли там, чекали. Він взяв його у руки і виніс. Далі нам сказали, що нас забирають. Не сказали, в якості кого і куди. Нас посадили в машину. Я був з Бевзом, Бондаренком і Зателепою. Нам не повідомляли, в якості кого нас затримано.

В 1:20-1:30 ми були в обласному упаравлінні СБУ. Нас розвели по різних кімантах. Біля другої мене почали допитувати люди, які не представились. Вони весь час змінювалися. Питали «Що ти там робив?», «Що за організація ПУ?». Казали, пиши все, що знаєш. Постійно допитували, з 2-ї до 10-ї я нічого не пив і не їв. Далі у кімнату зайшли чоловік 10. Один, потім другий двічі мене отак вдарили по потилиці (показує рукою жест «підзатильник»). Один питає, другий смикає і б’є. Давай розказуй, пиши, пиши. І так біля години. Далі десь біля 12-ї зайшов худорлявий блондин, сказав «Заспокойся», почав спокійно зі мною розмовляти, потім сказав: «Вам усім (нецензурно) капець». Біля 3-ї ночі мене повели в кімнату до якогось Жені. Потім зайшов інший чоловік, від якого я отримав 2 удари по потилиці: «Або ти пишеш зараз, або…» Женя ніби намагався його заспокоїти. «Пиши, що чув розмови про підрив пам’ятника», хоча насправді я їх не чув.
Я був вимотаний, я був на ногах з 6 ранку, вони щось написали, я розписався, але навіть не читав усе.

Ще вони сказали, що в разі чого звернуться до мого університету, і мене виженуть.
А у мене 5 курс, самі розумієте.

Десь в 6:15 я вийшов з управління, вдома поїв і ліг спати О 9 вечора прокинувся. О 10-ій приїхала машина, в ній троє працівників СБУ. «В якості свідка їдеш з нами». Мені не було відомо досі, в якості кого я там знаходився. Знову вночі допити, то з одним, то з іншим. Допит тривав до 4 години ранку. В 4:15-4:20 мене привели до чоловіка, який представився слідчим Івашком. З ним сидів чоловік – такий здоровий, в тілі, якого я раніше не бачив. Мене поставили перед фактом: «Або зараз все підписуєш, або з ними сідаєш». Я сказав: «А на підставі чого?» – «Як на підставі чого? Знайшли бомбу, а ти там був».

Івашко дав документ, я розписався, і мене повезли у Васильків. Там щось фотографували біля будинку культури, потім повезли знову до СБУ, і до 11 ранку тримали там, сказали, що я буду засекречений. І відпустили, давши якийсь номер телефону. Потім мені весь час телефонував з СБУ якийсь Саша.

В кінці вересня я почав шукати авдоката. Знайшов Максима Волянського. На початку жовтня ми з Волянським почали писати скарги. Десь 15 жовтня ми уклали договір. На всі наші скарги приходила однакова відповідь, що у діях працівників СБУ не знайдено ознак протиправних дій. Ще вони викликали моїх батьків, казали, хай хлопець з нами співпрацює, тоді не матиме проблем.
Десь у листопаді про це дізналися журналісти TVi, запропонували дати інтерв’ю. А перед цим весь жовтень з СБУ не було дзвінків.

СУДДЯ: Нас цікавить те, що стосується зберігання СВП, листівок, зброї, наркотичних засобів. Вам щось відомо щодо цього?

БОЙКО: Я вперше про це почув від працівників СБУ вже в управлінні. Від підсудних ніколи про це не чув.
Були відкриті збори ПУ у Києві, де мені порадили почитати сайт СНА. Потім були відкриті збори у Василькові, де я був кілька разів, і висловів, щоб перевертати владу або щось підірвати, не було. Це було вигадано в СБУ.
Про листівки також – коли був обшук, знайшли пачку листівок, які я раніше на офісі ніколи не бачив, хоча працював кур’єром і часто там бував. А вони лежали на видному місці. До цього мене 3 дні не було на офісі. Не бачив, щоб хтось приносив балон або листівки.

ПРОКУРОР:
У період з 2010 і досі чи є ви членом будь-яких політичних партій чи організацій?
- Не є членом жодної.
- Що вам відомо і від кого про громадську організацію ПУ? Коли і від кого вперше почули, чи знаєте, хто є її лідером і членами?
- На конференції в Києві, Мосійчук, я і Пухтій були як кореспонденти. На цих зборах я познайомився зі Шпарою та Бевзом, і вони порадили мені почитати сайт «Патріоту України». Я прочитав, дізнався про якісь вишколи, спортивні тренування, а потім вже після прочитання сайту я зрозумів, що це були збори.
СУДДЯ: Збори СНА чи ПУ?
- Не знаю, це не оголошувалося. Темою була націократія.

ПРОКУРОР: Якщо ви були простим глядачем, хто вас познайомив з Бевзом та Шпарою?
- Мосійчук, він був знайомий з ними.
- Як він їх вам представив?
- Ось, це Вова Шпара, це Бевз Сергій. Я з ними спілкувався про націократію.

- Хто і коли вам запропонував прочитати інформацію на цьому сайті?
- Точно не скажу, але це було по ходу розмови про націократію.
- Бевзу і Шпарі ви Мосійчуком були представлені як хто?
- Просто як хлопець, що цікавиться історією України.
- Скільки так званих зборів ПУ ви особисто відвідували, у який період і де вони відбувалися?

Мосійчук просить прокурора називати організацію правильно – «Патріот України», а не «Патріоти України».

БОЙКО каже, що відвідував збори тричі. Раз у Києві і 2 рази в Будинку культури у Васлиькові. Ще був безкоштовний виїзд у місто Базар на Житомирщині. Пухтій їздив як кореспондент і запропонував мені з’їздити подивитися.

ПРОКУРОР: Які були теми, хто очолював, хто керував зборами?
- Теми – спорт, кидання паління, що молодь дуже багато п’є. Це була основна тема обох зібрань. І представлення організації ПУ у Василькові. Також там були люди, які представлялися депутатами Васильківської міської ради і цікавилися цілями ПУ.

- Чи були там підсудні, чи виступали?
- Так, основною темою був спорт.
- Вам відомо було, у якій ролі Мосійчук був на цих зборах?
- Ні.
- Виступав?
- Був слухачем.
- Чи відомо вам таке поняття як вишколи, чи знали про таке поняття, чи були присутні на вишколах?
- Коли читав сайт, там було про вишколи по Україні, зокрема, на Чернігівщині. Я зрозумів для себе, що це була спортивна тематика.
- Ви брали участь?
- Ні.
- Чи відомо вам, чи приймали підсудні в них участь?
- Достовірно не можу сказати, бо ніколи не був на вишколах.
- Ви у них не запитували, чи брали вони участь?
- Ні.
- Чи бачили ви у Мосійчука, Шпари або Бевза вогнепальну зброю хоч раз?
- Ні, не бачив.
- Вам ідеологія вказаної ГО відома?
- Я зрозумів з сайту, що це підтримка українських традицій і єдності України, щоб не було міжусобних сперечань.
- Ви суду повідомили, що листівки до цього не бачили…
- Саме ті, які вилучали з офісу, побачив тоді вперше.
- А будь-які інші листівки чи наліпки бачили?
- Бачив «молодь за спорт», фотки розбитих пляшок і проти куріння.
- А в офісах?
- Там, де працював кур’єром, було декілька наклеєно – за спорт, проти вживання алкоголю…
- Ви, відвідуючи ці збори, спілкуючись зі Шпарою, Бевзом і Мосійчуком, зробили для себе висновки, яке відношення має Мосійчук до вказаної ГО?
- Толком висновку немає, але що головна мета – просування спортивних подій…
- А щодо Бевза і Шпари який зробили висновок?
- Те, що ці люди пропагують спорт і здоровоий спосіб життя.
- Ні, мається на увазі – яке їхнє відношення до організації.
- Я не знаю їхніх посад.
- Ви суду пояснили, що до вас застосовувалися недозволені методи слідства, що вас били…
- Я б не сказав, що це були удари, так (показує рукою жест «підзатильник»).

ПРОКУРОР: Чи повідомляли вас про процесуальні рішення щодо вас? (Свідок не розуміє, прокурор уточнює) Вам надсилали копію постанови про відмови в порушенні кримінальної справи?
- Є постанова про відмову у порушенні карної справи, а також – що у діях працівників СБУ не знайдено порушень.
- Ви не оскаржували це?
АДВОКАТ БОЙКА ВОЛЯНСЬКИЙ: Є така постанова щодо свідка, а щодо працівників СБУ – лише повідомлення з СБУ, що у їхніх діях не було знайдено неправомірних дій.

- А з приводу прийняття якогось рішення не було нічого повідомлено?
- Ні.
- А з прокуратури?
- З прокуратури ще немає відповіді. Прийшов лист, що у діях Івашка та іншого слідчого не було знайдено ознак протиправних дій.

ПРОКУРОР: Скажіть, чи відомо вам – Бондаренко Максим є членом будь-якої партії чи організації?
- Мені невідомо.

- Чи не повідомляв вам Бондаренко, що бере участь у вишколах?
- Мені відомо, що він у кінці серпня 2011 катався на фестиваль української музики, не пам’ятаю куди. Більше не повідомляв.

(«Преступники…» – шепочуться у залі).

- Чи відома вам структура та ієрархія ПУ? Чи є у них якісь осередки?
- Мені відомо з сайту лише про спортивні змагання, а про якісь посади мені невідомо.
- Коли ви відвідували сайт, чи бачили фотокартки підсудних, якщо так, в чому вони були одягнені?
- Це було через пару днів після конференції у Києві, і я лише прочитав статті з історії України, які мені були цікаві, і на цьому моє знайомство з сайтом закінчилося.
- Ви зараз з Бондаренком спілкуєтесь?
- Так.

Адвокат МЕЛЬНИК:
- Скажіть, з якого часу ви працювали у комунальному підприємстві «Водоканал»?
- З 2 серпня по 22 серпня. Як кур’єр розносив боргові квитанції.
- Як часто ви бували у приміщенні 1?
- У тиждень 4-5 разів.
- У який період часу ви там перебували?
- Як правило, з 9 до 14-15, іноді затримувався до 17-ї.
- З 2 по 22 серпня Мосійчук знаходився у цьому приміщенні?
- При мені не був.
- У цей період чи бачили ви у приміщенні 1 по Грушевського 7 Крикунова Олександра Володимировича?
- Саме у 1 кімнаті ні. На Грушевського,7 так.
- Звідки ви знаєте Крикунова?
- Коли я розносив боргові квитанції, він на «Ротонді» часто спілкувався з Бевзом, Шпарою і Мосійчуком.
- Чи бачили ви Бевза, Мосійчука і Шпару разом з Крикуновим, які у приміщенні 1 вели якусь бесіду?
- Ні.
- Хто ще, крім вас, знаходився у цьому приміщенні?
- Ще Бондаренко.
- Особисто вам Мосійчук коли-небудь казав, що є членом ПУ?
- Ні, такого не було.

Адвокат ЛОШАКОВ: У вас був обшук за місцем проживання?
- Не було.
- З якого по який час ви перебували у приміщенні СБУ з 22 числа?
- 22-го я був з 13:45 і вийшов в 6:25 ранку наступного дня. Ввечері 23-го з 11 години вечора і до 11 години наступного дня.

Адвокат Шпари ДУНЬ:
- Ви були присутні при огляді. В ході огляду підійшло декілька осіб. Не пам’ятаєте, чи підходив Крикунов?
- Так. Кричав: «Це мої права, що ви собі дозволяєте, ви не знаєте, хто я, я буду з вами судитися!»
- Робив якісь коментарі щодо знайденого?
- «Перший раз бачу, це якась підстава».
- Це його спитали чи це просто був його коментар?
- Кричав просто.
- Чи було, на вашу думку, відомо працівникам СБУ, де саме знаходиться предмет, який вони вилучили?
- Кімнатка дуже маленька, її передивилися від початку до кінця. Що мені не сподобалося – це те, що працівник СБУ, проходячи, дістав з другого стола листівки і поклав на стіл.
- Хтось торкався листівок, крім того працівника СБУ?
- Точно не скажу, здається, інші теж почали дивитись. Приміщення дуже маленьке, а там було чоловік 10 народу, я міг щось не помітити.
- Чи були у них на руках рукавички?
- Не пам’ятаю.
- Хто, окрім Крикунова і працівників СБУ, були присутні?
- Крикунов, Бевз, ми йому телефонували…

- Коли востаннє до цього огляду ви були в приміщенні 1, ви у ті місця, де були вилучені пристрій і листівки, дивилися, могли побачити їхню присутність чи відсутність?
- Чорний пакунок не видно зразу, це був куток і батарея, а листівки були на видному місці, їх не можна було не побачити.

Захисник БЕВЗ ХРИСТИНА:
- Замок у приміщенні був новий чи старий?
- Старий, і двері дуже ненадійні.
- Його можна було чимось іншим відкрити?
- Будь-який замок можна відкрити чимось іншим.
- Крім цього замка, застосовувалися якісь ще засоби для замикання приміщення?
- Тільки цей замок.
- Коли туди прибув Бевз, працівники СБУ вже знайшли цей вибуховий пристрій?
- Точно не скажу, але здається, прийшов, коли шукали десь в кінці.
- Скільки працівників СБУ вели огляд?
- Спочатку чоловік 7-8, а потім прийшов ще слідчий Івашко, ще людина з відеокамерою, загалом на момент знайдення чорного пакунку у приміщенні було чоловік 9-10, а всіх разом чоловік 17.
- Відеозапис проводився однією чи двома камерами?
- Здається, двома.
- На вихідних там хтось працює чи приміщення закрито?
- Наскільки мені відомо, воно закрито.

Захисник БЕВЗ (батько) Це був літній час. Вікна мали провітрюватись. Чи не були відкриті вікна, чи цілі були шибки?
- Там дерев’яні шибки, схожі на ваші (показує на вікна судової зали), тільки ще старіші. Нормально не закривалися.
- Коли ви зайшли, вікна були закриті чи відкриті?
- Не пам’ятаю.

МОСІЙЧУК: Ви колись бачили у мене якісь електросхеми чи зацікавлення в електроніці?
- Ні.
- Ви мешкаєте у с. Путрівка. Як ви думаєте, якби в с. Путрівка проходив вишкіл ПУ, вам про це було б відомо?
- Можливо.
- Чули про будь-який вишкіл у с.Путрівка?
- Не чув.
- Ви казали про збори-презентацію в залі «Ліра». Чи знімалися вони на відео?
- Здається, так, хто проводив зйомку, не пам’ятаю.
- Приміщення на Грушевського, 7 крім Бевза і Шпари, відвідував ще хтось з відомих вам керівників комунальних підприємств?
- Ще був третій керівник – Чернега.
- Чернега, Шпара і Бевз мали ключі, давали вам ключі, у вас свої були? Скільки взагалі було ключів?
- Мені давали ключі або Шпара, або Бевз, або Чернега. В кінці робочого дня я їм віддавав. Чернега десь біля 10 серпня казав, що нібито втрачав ключі.

- Чи габарити приміщення кабінету 1 на Грушевського 7 дозволяли проводити зустрічі, переговори, зібрання?
- Ні, там було дуже тісно. Коли туди набилися 7-8 працівників СБУ, вони там ледь помістилися. Навіть одному були проходити важкувато.

Зустріч Юрія Бойка і опера СБУ Дмитра Єрмаковича, відзнята журналістами TVi

- Чи знайомий вам оперуповноважений СБУ Дмитро Єрмакович?
- Це людина, яка почала мені телефонувати з кінця жовтня. Казав: «Що це за скарги, що це таке, нащо ти це робиш?»
- Чи мали ви особисто приватну зустріч з ним?
- Так, у кафе через дорогу біля управління. Він натякав: «Ми, опера, тебя понімаем, а люди з центрального управління кажуть, що якщо будеш у суді виступати, всю кар’єру зіпсуємо».
МОСІЙЧУК дослівно цитує слова Дмитра Єрмаковича з матами, сказані під час записаної журналістами TVi розмови з Юрієм Бойком – там, де йдеться про те, що всі томи справи – це повне лайно, тому він, Єрмакович, їх навіть не читав.

СУДДЯ робить зауваження за нецензурну лайку у суді, Мосійчук каже, що це не він, а Єрмакович.

СУДДЯ питає, звідки у Мосійчука ці слова. Мосійчук пояснює, що це розшифровка запису TVi.
Бойко підтверджує, що ці слова дійсно були сказані тоді Єрмаковичем.

Підсудний БЕВЗ питає про кімнату 1 – як у цьому приміщенні зі звукоізоляцією?
БОЙКО: Там було добре чути розмови із сусіднього приміщення.
БЕВЗ: Важко було проводити розмови, щоб їх не почули з сусіднього приміщення?
- Так, дуже важко.

ШПАРА: Чи чули ви хоч раз від мене слова «вибухівка», «зброя» чи щось подібне?
- Ні, виключно робочі моменти.
- Ви згадали про опера Єрмаковича, який на вас тиснув. Якимсь іншим чином здійснювався тиск – наприклад, за місцем навчання?

БОЙКО: Коли ми зустрічалися з Єрмаковичем, він обіцяв прийти додому до мене особисто і до мого адвоката. «Хай давокат заспокоїться, а то матиме проблеми».
Мене викликали до ректора і сказали, що зараз до тебе їдуть з СБУ. Приїхали двоє, один був Єрмакович, другий цей Женя. Деканша дозволила поспілкуватися біля входу в університет, вона сказала, що краще, щоб ректор нічого не знав, він збирається балотуватися, йому ці проблеми не потрібні.
Потім у мене були деякі проблеми з деканом в навчанні.

На прохання підсудних Бойко називає факультет – економічний і прізвище декана – Калач.

- Коли вас затримали 22 серпня, ви пам’ятаєте цих людей, які вас били?
- Не те, щоб били… Більше було психологічного тиску. Їх було чоловік 13.
- Примушували оговорювати підозрюваних?
- Так.
- В разі непогоджування чим погрожували?
- Проблемами з навчанням.
- 22-го під час огляду в кімнаті 1 на Грушевського 7 ви бачили, як працівники СБУ діставали саме цей СВП і як він виглядав?
- Кульок чорний, відкрили наполовину, там якийсь балон був з годинником, сказали всім почекати, зараз прийде спеціаліст. Прийшов чоловік з чемоданом з прибором…
- Як відбувався процес виносу?
- В руках.

СУДДЯ у зв’язку з суперечностями оголошує проткол допиту свідка «Дорошенка».

Згідно цих показів, на зборах Шпара і Бевз нібито казали, що будуть реєструвати партію, а для цього треба посилити вплив на органи державної влади. Казали, що їх обурює наявність у Борисполі Леніна, а після зборів у вузькому колі (до Шпари і Бевза підійшли четверо невідомих осіб) планували його підрив.

«Після зборів Шпара підійшов до мене і поцікавився, чи є в мене болти (зал розреготався). Після моєї негативної відповіді перевів розмову на нейтральну». І потім у «Ротонді» (громадській приймальні мера) чув, як у Мосійчука просили кошти на порох.

ДАЛІ БУДЕ:

Сообщение отредактировал Виктор Панджакидзе - 3.4.2012, 20:16

--------------------
......
Виктор Панджакидзе
сообщение 3.4.2012, 20:19
Сообщение #1246

Политик

ПРОДОВЖЕННЯ:

На комп’ютерах, що знаходились у кімнаті 1, працював Шпара, але лише з питань заборгованості, і Бевз, але всі дані зберігав на флешці.
Шпара, з його слів, цікавиться зброєю і вибухівкою і володіє навичками у сфері піротехніки.

Протокол склав старший слідчий управління СБУ старший лейтенант юстиції Івашко.

СУДДЯ: Що тут неправда?
БОЙКО: Я не чув від Шпари про вибуховий пристрій. На зібранні не казали ні про демонтаж Леніна, ні про плани його підриву. Про болти мене Шпара не питав. На «ротонді» (у громадській приймальні мера) взагалі не було розмов про порох, вибухівку і підриви. Шпара не казав мені, що цікавиться зброєю і володіє піротехнічними навичками. Ці питання були підказані працівниками СБУ. Працівники СБУ казали: «Ну вони ж «патріоти», у них там вишколи, вони вчать, володіють навичками».

Суддя терпляче розбирає зі свідком покази по абзацу – що в кожному правда, що неправда.
На годиннику – 21:15.

ПРОКУРОР: Уточніть для суду, в якій формі проходив допит, а то половина відповідає дійсності, половина ні. Слідчі якось перефразовували Ваші слова?
- Я був виснажений морально і не міг орієнтуватися. Там є і повністю вигадані епізоди.

Адвокат Оксана Мельник просить прокурора не тиснути на свідка.

З приводу того, хто користувався комп’ютером, Бойко каже, що Бевз і Шпара: «Я бачив робочі моменти – працю по боржниках»

ПРОКУРОР: Ви на сьогодні з дружинами підсудних спілкуєтесь?
- Вони мої знайомі, іноді спілкуюсь.
- Уточніть для суду, коли ви вперше звернулися з заявою про застосування щодо вас недозволених методів?
- Десь початок жовтня. 13 жовтня – перша скарга.
- З 22 серпня чи були у вас якісь конфлікти, бійки, чи спричиняв вам хтось тілесні ушкодження?

Адвокат МЕЛЬНИК: уточніть, хто саме – на вулиці чи десь.
ПРОКУРОР просить суддю пояснити захиснику, що лише він керує процесом і може ставити уточнюючі поняття.
Суддя робить захисникам зауваження, що вони мають дослухати до кінця і спитати дозволу на уточнююче питання.

ПРОКУРОР: З 22 серпня чи були у вас якісь конфлікти, бійки, чи спричиняв вам хтось тілесні ушкодження?
БОЙКО: Де саме?
- Вдома, на вулиці, на навчанні.
- Я тренуюся, у мене щодня тілесні ушкодження.
- Чи були у вас ножові поранення?
Адвокат Бойка просить зняти це питання як таке, що не стосується справи.

СУДДЯ: 4/5 показів свідка були спрямовані на те, щоб показати, який тиск на нього здійснювався. І тільки після того, як я звернув увагу на це, покази стали стосуватися справи.

ПРОКУРОР: Чи отримували ви з 22 серпня по сьогодні ножові поранення?
БОЙКО: Десь в кінці листопада я отримав ножове поранення у лівий бік від невідомих мені осіб. Це був день народження знайомих. Це були місцеві васильківські хлопці напідпитку. Між ними стався конфлікт на вулиці, я став їх розбороняти і відчув укол в бок. Наступного ранку звернувся до лікарів – там було ножове поранення 3,5 мм.
- Чи займаєтеся ви якимсь видом спорту?
- Займався у тому році вільним боєм. Десь з вересня 2010 до травня 2011, це було в Ірпені. А зараз займаюся тільки для себе.

Захисник БЕВЗ (батько): Бевз робив листівки чи графічні об’єкти?
- Це були робочі моменти, раз побачив, що він щось графує. Як робить листівки, не бачив.

МОСІЙЧУК: Ваше ножове пораненння має хоч якесь відношення до кримінальної справи, що зараз розглядається?
БОЙКО: Думаю, ні.
- Думаєте чи переконані?
- Переконаний.
- До вас часто у житті зверталися директори комунальних підприємств, щоб ви їм болти дали?
- Такого моменту не було.
- Чи повідомляли вам слідчі про проведення стосовно вас дактилоскопічної експертизи?
- Ні, не повідомляли.
- Ви показували в суді, що вас двічі били отак (робить рух) по голові?
- Це був більше не удар, а підзатильники.

ШПАРА: Це слідчий Івашко сам взяв і понаписував ці речі, що не відповідають дійсності?
- Так.

СУДДЯ: Що таке націократія?
- Я так зрозумів – це про економічне зростання суспільства, підтримування державності, одержавлення майна…

СУДДЯ: Ви показали, що вся відома вам діяльність ПУ – це боротьба за здоровий спосіб життя.
- Так, а в націократію я не дуже вникав, бо мене цікавили історичні питання.

СУДДЯ Хто відмовляв у порушенні кримінальної справи?
Адвокат БОЙКА: Ми зверталися до ГПУ, вона переслала в СБУ, звідти прийшла стандарта відповідь, що фактів порушення не виявлено.
Паралельно проводилася перевірка прокуратурою Київської області з приводу сюжета на TVi. Прийшла постанова про відмову в порушення кримінальної справи щодо осіб, чиї прізвища нам взагалі невідомі.

ПРОКУРОР пропонує витребувати з прокуратури і СБУ ці відповіді.
СУДДЯ: для цього необхідні більш конкретні дані. Можете надати суду копії цих відповідей чи ваших звернень.

Адвокат Бойка надає копію скарги Бойка до ГПУ. Її долучають до матеріалів справи.
Суд приймає рішення зробити запити щодо результатів розгляду цієї скарги.

МОСІЙЧУК оголошує клопотання: щоб суду були надані і результаті перевірки стосовно заяв народних депутатів Геннадія Москаля і Юрія Гримчака з приводу застосування недозволених методів стосовно Юрія Бойка.

МОСІЙЧУК оголошує ще одне клопотання: оскільки свідок повідомив про вчинення злочину слічим Івашком і опером Єрмаковичем, викликати їх у судове засідання для встановлення істини.
Суд вважає це клопотання передчасним і необгрунтованим на даній стадії.

21:40. Засідання закінчується. Мосійчук просить дозволу передати йому воду, щоб випити ліки.

Наступне засідання – 10 квітня о 16:00.

bilozerska.info

--------------------
......
Der Ketzer
сообщение 3.4.2012, 20:24
Сообщение #1247

Почётный Васильковчанин

Цитата(Махно_Нестор @ 3.4.2012, 20:27) *

Самое интересное будет когда активистов патритов выпустят..За подставу прийдется отвечать=)

Кому?)

--------------------
Изображение
Виктор Панджакидзе
сообщение 3.4.2012, 20:44
Сообщение #1248

Политик

Цитата(Der Ketzer @ 3.4.2012, 21:24) *

Кому?)

Спроси у Джека ГОРОБЦЯ.

--------------------
......
Джек Горобець
сообщение 3.4.2012, 22:12
Сообщение #1249

Местный

Цитата(Виктор Панджакидзе @ 3.4.2012, 21:44) *

Спроси у Джека ГОРОБЦЯ.

Витя, ты знаешь больше всех. Даже кому и за что отвечать. Я например не знаю. Не просто так ты стрелки переводишь... Ай геноцвале, ай батоно. Попка чует.

Сообщение отредактировал Джек Горобець - 3.4.2012, 22:57

--------------------
"В мире - волчьи законы, а у меня зубки покрепче"...
Виктор Панджакидзе
сообщение 4.4.2012, 23:02
Сообщение #1250

Политик

Цитата(Джек Горобець @ 3.4.2012, 23:12) *

Витя, ты знаешь больше всех. Даже кому и за что отвечать. Я например не знаю. Не просто так ты стрелки переводишь... Ай геноцвале, ай батоно. Попка чует.

Джек, ну ты помниш как увели твой автомобиль ДЕО и при каких обстоятельствах? Почула твоя попка?

--------------------
......

145 страниц V « < 123 124 125 126 127 > » 
Ответить в эту темуОткрыть новую тему