Платити за тепло по-новому українці будуть вже за грудень

Платити за опалення за новою схемою розрахунку українці будуть вже за грудень, повідомив глава Мінрегіонбуду, віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

За його словами, з допомогою нових розрахунків в опалювальний сезон українці зможуть економити близько 20% вартості опалення.

Зубко зазначив, що ключовим позитивом у такому рішенні є те, що громадяни сплачуватимуть лише за фактично спожите тепло.

 

Згідно з новою методологією, основними факторами, які визначають розмір щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, є:

  • фактична температура зовнішнього повітря в розрахунковому місяці (чим теплішим є місяць, тим меншою буде плата за послугу в розрахунковому місяці, і навпаки);
  • тривалість опалювального сезону і середньозважені річні витрати теплової енергії протягом опалювального сезону, які враховані у встановлених тарифах на опалення для конкретного виконавця, який надає послуги у відповідному населеному пункті;
  • фактична кількість днів надання послуги в розрахунковому місяці;
  • календарна кількість днів у розрахунковому місяці.

"Ми створюємо умови, за яких комунальники повинні працювати так само, як роблять їхні європейські колеги, незважаючи на прогноз погоди і не спалюючи дорогоцінні енергоресурси в повітря. Практику, коли громадяни платили за взяті "з даху" цифри, ми припиняємо. Також доводжу до загального відома, що нові правила застосують з 19 грудня, коли і були прийняті зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630", - повідомив Зубко.

За його словами, у грудні 2015 року змінена плата за опалення буде нараховуватися за період, коли набрала чинності відповідна постанова Кабміну.

"Ураховуючи те, що розрахунковим періодом є календарний місяць, Мінрегіон вже звернув увагу держадміністрацій на те, що плата за послуги з централізованого опалення за грудень 2015 року повинна нараховуватися споживачам за новою методологією", - сказав Зубко.

Раніше в Мінрегіоні повідомили про те, що тарифи на житлово-комунальні послуги до 2017 року будуть доведені до ринкового рівня. Тарифи ЖКГ залежатимуть від цін на енергоносії.

 
Адреса:
Телефон:
Електронна адреса:
    ВАСИЛЬКІВСЬКА ОДПІ
    08600, Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, 45
    +38 (04571) 2-32-55
    kyivobl.vasylkiv@sfs.gov.ua
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Авторизация